KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752165
*
nr 1475 2165
Maria Ginzburg
(f. 1955), Sverige
Landskap. Signerad, daterad 98. Akvarell, bildmått: 36x56cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm
Maria Ginzburg, svensk bildkonstnär född 1955.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 18:12:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 16:45:17
1
Vinnande bud
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 36x56cm kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maria ginzburg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06
*
Maria Ginzburg
Maria Ginzburg, svensk bildkonstnär född 1955.
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1475 2165
Maria Ginzburg
(f. 1955), Sverige
Landskap. Signerad, daterad 98. Akvarell, bildmått: 36x56cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm
Maria Ginzburg, svensk bildkonstnär född 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 16:45:17 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 120 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 36x56cm kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maria ginzburg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06